2021-2022 Yılı Zorunlu Yaz Stajı Takvimi Hakkında

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ZORUNLU YAZ STAJI TAKVİMİ

2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz döneminde Zorunlu yaz stajı yapacak olan öğrencilerimiz aşağıda belirtilen yaz dönemi staj takvimine göre Zorunlu Staj tarihlerini planlayabilirler.

 

Staj Başlangıç Tarihi

Staj Bitiş Tarihi

Staj İş Günü Süresi

STAJ İŞLEMLERİ VE EVRAK TESLİM SON TARİHİ

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

*Staj tarihleri, arelkeriyer staj işlemleri 3.adımında bulunan Kariyer Merkezi Onayı aşaması seçilmektedir.

*15 Temmuz Demokrasi Bayramı 1 gün resmi tatil, 09-12 Temmuz arası Kurban Bayramı tatili ve 30 Ağustos Zafer Bayramı 1 gün resmi tatil olduğundan bu günlerde staj yapılmaz ve bu günler staj defterine yazılmaz.

*Pazar günleri hafta tatili olduğundan staj yapılamaz.

*Cumartesi günleri staj yapılan firmanın tam gün çalışması halinde staj yapılabilir.

*Stajların başlangıç ve bitiş tarihleri arasında yapılması gerektiğinden 30 iş günü stajın staj bitiş tarihine kadar devamsızlık yapılmadan tamamlanması gereklidir.

*Sağlık sorunları nedeniyle Hastaneden raporlu olunması durumunda Kariyer Merkezine mutlaka bilgi verilmelidir. Arelkam tarafından staj bitiş tarihi raporlu olunan gün sayısı kadar uzatılarak 30 iş günü fiili staj süresi öğrenci tarafından tamamlanmalıdır.

*Staj esnasında herhangi bir iş kazası meydana gelmesi durumunda iş kazası bildirim formu doldurulmalı ve form 1 (bir) iş günü içerisinde Kariyer Merkezine iletilmelidir.

1

04.07.2022

22.08.2022

30

20 HAZİRAN 2022 PAZARTESİ

2

18.07.2022

26.08.2022

30

3

25.07.2022

05.09.2022

30

18 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ

4

01.08.2022

12.09.2022

30

Zorunlu yaz stajı yapacak tüm öğrencilerimizin staja başlamadan önce arelkariyer.arel.edu.tr web sayfamız üzerinden tamamlamaları gereken staj başvuru ve onay işlemlerini tabloda belirtilen son tarihlere  kadar tamamlamaları gerekmektedir.  

Öğrencilerimizin staj başvuru işlemlerini için arelkariyer sitemize üye girişi yaparak sol menüde bulunan STAJ > STAJ BAŞVURU adımlarını takip etmeleri ve staj başvuru ekranında bulunan 4 adımı tamamlamaları gerekmektedir. Adımlar tamamlandıktan sonra 4.adımda bulunan staj onay formunu staj yapacakları firmaya kaşe-imza yaptırarak onaylattıktan sonra Kariyer Merkezine teslim etmeleri gerekmektedir. Staj onay formunun kariyer merkezine teslimi ile birlikte staj başvuru ve onay işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Zorunlu Staj işlemlerini tamamlayan öğrenciler arelkariyer sol menüde bulunan STAJ > STAJ DURUMU adımlarını takip ederek Zorunlu staj defterine ulaşabilecekler. Staj defteri çıktı alınarak staj boyunca eksiksiz doldurulmalı ve staj bittikten sonra Kariyer Merkezine teslim edilmelidir.

Zorunlu staj yapacak olup staj işlemlerini tamamlayan tüm öğrencilerimize staja başlamadan 1 gün önce Staj Sigortası (İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası) yapılacaktır. Staj SGK işe giriş belgesi staja başlangıç tarihinden 1 gün önce arelkariyer sitemize öğrenci girişi yapıldıktan sonra sol menüde bulunan STAJ > STAJ DURUMU adımlarını takip edilerek pdf formatında alınabilecektir.


Staj zorunluluğu olan bölümler ve Stajla ilgili bilgi ve için buraya tıklayarak STAJ BİLGİ SAYFASINA ulaşabilirsiniz.

Staj işlemlerinizi yapabilmek için buraya tıklayarak STAJ İŞLEMLERİ KILAVUZUNA ulaşabilirsiniz.

Zorunlu staj defteri ve İşyerinde uygulama dosyası doldurma kuralları hakkında bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

*Duyuruda yer alan açıklamalar Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerini Kapsamamaktadır.