MYO SAĞLIK BÖLÜMLERİ STAJ TERCİH FORMU/YERLEŞTİRME ANKETİ SONUÇLARI

2020-2021 Yaz döneminde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kamu/Devlet Hastanelerinde zorunlu yaz stajına yerleşmek isteyen MYO sağlık bölüm öğrencilerine yönelik olarak Staj Tercih formu yoluyla başvurular alınmıştır. Staj Tercih formu her yıl güz yarıyılı başında başvuruya açılmakta ve 31 Aralık tarihi itibariyle başvurular tamamlanmaktadır. 

31 Aralık tarihine kadar staj tercih formunda “Staj Yerimi Arelkam Bulsun” tercihini işaretleyen öğrencilerin Kamu/Devlet Hastanelerinde zorunlu yaz stajlarını yapabilmeleri için gerekli olan 2.50 ve üzeri GANO şartıyla ilgili olarak Güz yarıyılı not girişlerinin tamamlanmasından sonra gerekli değerlendirmeler yapılmıştır. Bu doğrultuda staja yerleşebilmek için gerekli olan 2,50 ve üzeri GANO şartını sağlayan öğrencilerin başvuruları kabul edilmiş ve liste halinde aşağıda ilan edilmiştir.

* GANO esas alınırken güz yarıyılı sonuna kadar transkripte işlenmiş olan muaf dersler dahil tüm yarıyıl notları esas alınır.

* Tercih formu doldurmuş olup ismi listede yer almayan öğrencilerin başvuruları GANO şartını sağlayamadıkları için kabul edilmemiştir. Bu konuda yapılacak itirazlar için Kariyer Merkezi Müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapılmalıdır. (E-posta: arelkam@arel.edu.tr)

* Staj yerleştirmeleri yaz dönemi öncesinde İl Sağlık Müdürlüğünün bildireceği hastanelere her bölüm için GANO sıralamasına göre yapılacak ve öğrencilere bildirilecektir.

* İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Üniversitemize yeteri kadar stajyer kontenjanı verilmediği durumlarda açıkta kalan öğrenciler Özel Hastanelere/ Sağlık Kurumlarına yerleştirilebilmektedir.

* Staj tercih formunu iptal etmek isteyen veya kendi bulacağı hastanede staj yapmak isteyen öğrencilerin staj yerleştirmeleri yapılmadan önce en geç 30 Mayıs 2021 tarihine kadar staj tercihlerini güncellemeleri gerekmektedir. Staj yerleştirmesi yapıldıktan sonra staj iptal talepleri kabul edilmemektedir.

Liste için tıklayın