MYO SAĞLIK BÖLÜMLERİ STAJ TERCİH FORMU VE ULUSAL STAJ PROGRAMI HAKKINDA

MYO SAĞLIK BÖLÜMLERİ KAMU/DEVLET HASTANELERİ STAJ YERLEŞTİRME SÜRECİ VE ULUSAL STAJ PROGRAMI

MYO Sağlık bölümlerinden (Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Protez Teknolojisi, Anestezi, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri)  Zorunlu yaz stajı yapacak olan öğrenciler her yıl Aralık ayında başvuruya açılan T.C.Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Üniversite Kariyer Merkezlerinin de katılımcı olduğu Kariyer Kapısı Ulusal Staj Programı üzerinden başvuru yapabilirler.

Ulusal Staj Programı tüm öğrencilerimizin başvuru yapabileceği bir staj platformu olmakla birlikte özellikle Sağlık Bölümü öğrencilerimizin Kamu/Devlet hastanelerine zorunlu yaz stajı başvurusu yapabilmelerine ve Kamu/Devlet hastanelerinde staja yerleşebilmelerine imkan sağlamaktadır. 

Arelkam Staj tercih formu / Staj anketi doldurarak "Kamu/Devlet Hastanelerinde staj yapmak istiyorum" seçeneğini işaretleyen tüm öğrencilerin staja yerleşebilmek için Ulusal Staj Programına başvuru yapmaları gereklidir.

Kamu/Devlet hastaneleri Kariyer Kapısı dışında öğrencilerden farklı bir yolla başvuru almadığından zorunlu yaz stajı yapacak sağlık bölümü öğrencilerimizin  18 OCAK 2023 tarihine kadar mutlaka Ulusal Staj Programına başvuru yapmaları gerekmektedir. 

* ULUSAL STAJ PROGRAMI DIŞINDA OKUL TARAFINDAN ZORUNLU YAZ STAJINA YERLEŞTİRME SÖZ KONUSU OLMAYACAKTIR.

** ULUSAL STAJ PROGRAMI BAŞVURULARI 18 OCAK 2023 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR.

***ULUSAL STAJ PROGRAMIYLA  KAMU/DEVLET HASTANELERİNDE STAJA YERLEŞME İMKANI OLACAK ANCAK BU PROGRAM BİR STAJA YERLEŞME GARANTİSİ VERMEMEKTEDİR.

BAŞVURU ADRESİ: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami